Lubelska konferencja ws. referendum

24 lipca 2018
Posted in Referendum
24 lipca 2018 malgorzatatylus

W dniu 24 lipca 2018 r. w Lublinie odbyła się konferencja prasowa posła Jakuba Kuleszy, członków lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz ’15 oraz Klubu Młodych Kukiz ’15.

W pełni popieramy referendum zaproponowane przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. Cztery pierwsze pytania to postulaty Kukiz ’15, o które walczymy od początku kadencji. Kolejne pytania będą pomocne w budowaniu frekwencji referendum. Jedynie czego nam brakuje w zaproponowanych pytaniach przez Pana Prezydenta to te dotyczące finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

Apelujemy do Senatorów aby poparli wniosek o przeprowadzenie referendum w listopadzie 2018 r. Dołożymy wszelkich starań aby obywatele poznali szczegółowo pytania oraz zagadnienia, które nie zawsze są zrozumiałe dla obywateli, np. jak ważna jest zmiana Konstytucji, co to jest system prezydencki czy Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.

Już teraz dajemy mozliwość podzielenia się na stronie swoimi poglądami odpowiadając na pytania zaproponowane przez Pana Prezydenta.

Wkrótce kolejne materiały eduukacyjne!!! Zachęcamy do aktywności i udziału w naszym projekcie.

https://lublin.tvp.pl/38210484/referendum-kukiz15-chce-zmiany-konstytucji

http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/kukiz15-jest-za-referendum-konstytucyjnym-apeluje-do-senatorow-o-poparcia-wniosku-prezydenta,13362276/

https://radio.lublin.pl/news/kukiz15-popiera-referendum-ws-konstytucji